آخرین خبرها
خانه / آموزش عمومی / ایمان به هدف

ایمان به هدف

یستگاه ایمان

همیشه به موفقیت خود ایمان داشته باشید.
حالا سه روش برای تقویت نیروی ایمان برای شما می گم:
الف.به پیروزی بیندیشید و هرگز به شکست فکر نکنید.در همه جا ،سرکار و حتی منزل،افکار نوید بخش را جایگزین افکار یأس آور کنید.وقتی  ¬ با وضعیت دشوار روبرو می شوید،به خود بگویید((موفق خواهم شد)) و نه ((احتمالا شکست می خورم)).
ب.دائماً به خود گوشزد کنید که از آنچه تصور می کنید بهتر هستید.افرادموفق، آدمهایی معمولی هستند که از اعتماد به نفس و ایمان بیشتری برخوردارند.هرگز خود را دست کم نگیرید. پ.بزرگ اندیش باشید.میزان موفقیت شما را میزان بینش شما تعیین می کند.اگر اهداف کوچک را مد نظر قرار دهید،باید در انتظار نتایج کوچک هم باشید.

راهکار موفقیت

اگر مي خواهيد فرد موفقي باشيد ، بايد داراي خصوصيات زير باشيد.
۱- محكم و مصمم باشيد نه بي نزاكت و و گستاخ؛ براي موفق بودن به اين مورد توجه نماييد. بعضي از افراد قدرت را با بي احترامي و بي شرمي اشتباه مي گيرند. در حالي كه اصلا جايگزين مناسبي نيست.

۲- مهربان باشيد نه ضعيف و بي اراده؛ مهرباني به معني ناتواني نيست بلكه نوعي قدرت است. ما بايد آن قدر مهربان باشيم، تا به اشخاص حقيقت را بگوييم. مهربان و بافكر باشيم تا حرف خود را با صراحت بزنيم و موارد را همانطور كه هستند بيان كنيم و ديگران را فريب ندهيم.

۳- جسور باشيد نه زورگو؛ مي توان با جسارت در زندگي برنده شد. براي نفوذ داشتن سعي كنيد جلوتر از افراد حركت نماييد و هميشه اولين فردي باشيد كه مشكلات را حل مي كند و متوجه نخستين نشانه مشكل و گرفتاري مي شود.

۴- متواضع باشيد نه كمرو و خجالتي؛ كمرو بودن جلوي پيشرفت افراد را مي گيرد. فروتني و خجالت دو مقوله جدا از هم هستند. خضوع كلمه اي خدايي است كه شكوه و احترام را تداعي مي كند. به كاربردن اين كلمه در مورد انسان، خاص بودن اين مخلوق خداوند را آشكار مي كند. با خضوع، فاصله بين ما با خداوند، آسمان و ستاره ها كم مي شود به آنها نزديك تر مي شويم و خودمان را جزئي از ستاره ها مي دانيم. فروتني فضيلت است اما كمرويي و ترس، بيماري است و به همراه خود پريشاني مي آورد.

۵- عزت نفس داشته باشيد نه خودبيني؛ با پيروز شدن به خود بباليد، زماني كه به آرزوهاي خود دست مي يابيد افتخار كنيد، در جامعه سربلند باشيد اما به ياد داشته باشيد كه يك ليدر خوب سر افراز است، اما مغرور نيست. در حقيقت بدترين نوع تكبر، تكبر به ناداني و ناآگاهي است.

۶- شوخ طبع باشيد نه بذله گو؛ شوخ طبع بودن بسيار پسنديده است و مدير موفق بايد اين خصلت را داشته باشد، اما نبايد باعث شود بدون تفكر كاري را انجام دهد.

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*